Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy schorzeń reumatycznych

Nie istnieje choroba, którą  można nazwać reumatyzmem. Istnieją choroby reumatyczne, które charakteryzują się występowaniem zmian lub zaburzeń różnych części układu ruchowego. Schorzenia reumatyczne mogą dotyczyć: kości, stawów, mięśni, ścięgien i wiązadeł. Schorzeń o podłożu reumatycznym jest około setki. Występują częściej u osób starszych, ponieważ większość z nich jest związana z procesem starzenia. Są jedna takie schorzenia reumatyczne, które nie są związane z wiekiem i mogą pojawić się również u osób młodych.

Schorzenia reumatyczne przede wszystkim objawiają się bólem. Ból zwykle dotyczy stawów lub ich okolicy. Ból może mieś charakter stały i uporczywy. Może on zakłócać sen, utrudniać codzienne funkcjonowanie. Może to powodować rozdrażnienie i stany depresyjne. W chorobach reumatycznych mamy również do czynienia z bólem tymczasowym lub bólem, który towarzyszy konkretnym czynnościom. Pacjenci skarżą się na ból podczas schylania, ból kolan podczas chodzenia, ból dłoni podczas szycia. Może pojawić się ból mięśni i ścięgien, który jest bardzo uciążliwy dla chorego.

Dodatkowym objawem, mogącym towarzyszyć  bólom , to sztywność i obrzmiałość stawów. Uczucie dyskomfortu związanego ze sztywnością stawów ustępuje, kiedy chory zaczyna się poruszać. W zależności od schorzenia reumatycznego, jakie dotyka chorego, może pojawić  się uczucie ciężkości, napięcia i zmęczenia, dotyczące konkretnego obszaru ciała. Takie objawy mogą dotyczyć nóg, ramion, szyi, okolicy lędźwiowej. Takie objawy  powodują, że chory nie jest wstanie wykonywać czynności związanych z zajmowaniem się domem, nie może prowadzić samochodu. Schorzenie o podłożu reumatycznym może objawiać się ogólnym uczuciem bolesności całego ciała. Bardzo często najgorzej chorzy czują się rano. Najwięcej dolegliwości odczuwają po przebudzeniu i mają duże trudności, aby wstać z łóżka.

Bardzo częstym objawem schorzeń reumatycznych jest obrzęk stawów. Zaobserwować możemy zaczerwienienie. Chorzy odczuwają uczucie gorąca.

Niektóre schorzenia reumatyczne mogą powodować również takie objawy, jak utrata apetytu, spadek masy ciała, osłabienie i ogólne zmęczenie, podwyższona temperatura ciała. Choroba reumatyczna może objawiać się zaburzeniem funkcjonowania innych organów ciała. Objawy mogą dotyczyć, skóry, oczu, układu trawiennego, płuc, nerek).

Ból śródbrzusza prawego i lewego

Ból zlokalizowany w śródbrzuszu lewym i prawym może oznaczać choroby nerek lub jelit. Choroby nerek, które są przyczyną bólów brzucha w środkowej części, zarówno po lewej, jak i po prawej stronie, to najczęściej kolka nerkowa, odmiedniczkowe  zapalenie nerek oraz zawał nerki. W przypadku, kiedy źródłem bólu  jest problem z je... czytaj więcej

Ból brzucha w okolicy pępka

Uczucie bólu w okolicy pępkowej najczęściej oznacza problem z jelitami. Ból ulokowany w tej części brzucha może być spowodowany zarówno chorobami jelita cienkiego, jak i jelita grubego. Ból w okolicach pępka oznaczać też może ostre zapalenie trzustki oraz tętniak aorty brzusznej.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy