Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy schorzeń reumatycznych

Nie istnieje choroba, którą  można nazwać reumatyzmem. Istnieją choroby reumatyczne, które charakteryzują się występowaniem zmian lub zaburzeń różnych części układu ruchowego. Schorzenia reumatyczne mogą dotyczyć: kości, stawów, mięśni, ścięgien i wiązadeł. Schorzeń o podłożu reumatycznym jest około setki. Występują częściej u osób starszych, ponieważ większość z nich jest związana z procesem starzenia. Są jedna takie schorzenia reumatyczne, które nie są związane z wiekiem i mogą pojawić się również u osób młodych.

Schorzenia reumatyczne przede wszystkim objawiają się bólem. Ból zwykle dotyczy stawów lub ich okolicy. Ból może mieś charakter stały i uporczywy. Może on zakłócać sen, utrudniać codzienne funkcjonowanie. Może to powodować rozdrażnienie i stany depresyjne. W chorobach reumatycznych mamy również do czynienia z bólem tymczasowym lub bólem, który towarzyszy konkretnym czynnościom. Pacjenci skarżą się na ból podczas schylania, ból kolan podczas chodzenia, ból dłoni podczas szycia. Może pojawić się ból mięśni i ścięgien, który jest bardzo uciążliwy dla chorego.

Dodatkowym objawem, mogącym towarzyszyć  bólom , to sztywność i obrzmiałość stawów. Uczucie dyskomfortu związanego ze sztywnością stawów ustępuje, kiedy chory zaczyna się poruszać. W zależności od schorzenia reumatycznego, jakie dotyka chorego, może pojawić  się uczucie ciężkości, napięcia i zmęczenia, dotyczące konkretnego obszaru ciała. Takie objawy mogą dotyczyć nóg, ramion, szyi, okolicy lędźwiowej. Takie objawy  powodują, że chory nie jest wstanie wykonywać czynności związanych z zajmowaniem się domem, nie może prowadzić samochodu. Schorzenie o podłożu reumatycznym może objawiać się ogólnym uczuciem bolesności całego ciała. Bardzo często najgorzej chorzy czują się rano. Najwięcej dolegliwości odczuwają po przebudzeniu i mają duże trudności, aby wstać z łóżka.

Bardzo częstym objawem schorzeń reumatycznych jest obrzęk stawów. Zaobserwować możemy zaczerwienienie. Chorzy odczuwają uczucie gorąca.

Niektóre schorzenia reumatyczne mogą powodować również takie objawy, jak utrata apetytu, spadek masy ciała, osłabienie i ogólne zmęczenie, podwyższona temperatura ciała. Choroba reumatyczna może objawiać się zaburzeniem funkcjonowania innych organów ciała. Objawy mogą dotyczyć, skóry, oczu, układu trawiennego, płuc, nerek).

Ból śródbrzusza prawego i lewego

Ból zlokalizowany w śródbrzuszu lewym i prawym może oznaczać choroby nerek lub jelit. Choroby nerek, które są przyczyną bólów brzucha w środkowej części, zarówno po lewej, jak i po prawej stronie, to najczęściej kolka nerkowa, odmiedniczkowe  zapalenie nerek oraz zawał nerki. W przypadku, kiedy źródłem bólu  jest problem z je... czytaj więcej

Ból brzucha w okolicy pępka

Uczucie bólu w okolicy pępkowej najczęściej oznacza problem z jelitami. Ból ulokowany w tej części brzucha może być spowodowany zarówno chorobami jelita cienkiego, jak i jelita grubego. Ból w okolicach pępka oznaczać też może ostre zapalenie trzustki oraz tętniak aorty brzusznej.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Powodem zaczerwienienia oczu niekoniecznie muszą być choroby oka ... »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności